Мета:
-розширити та поглибити знання учнів про світ птахів;
- вчити
дітей вдумливо, дбайливо ставитися до навколишнього середовища, замислюватися
над
наслідками своїх дій;
- уточнити
знання учнів про розмаїття перелітних птахів та їх весняні турботи;
-
розвивати спостережливість ,
допитливість, пам”ять , мислення ;
- формувати
природознавчу компетентність (навчально-пізнавальну та природо-охоронну);
-виховувати
любов до природи, бажання оберігати птахів.
Вид уроку:
урок – презентація.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Продзвенів
уже дзвінок,
Він покликав
на урок.
Тож і ми
часу не гаймо,
Урок
«Природознавство» розпочинаймо!
- Я
сподіваюсь, що ви будете сьогодні на уроці: активними, уважними, розумними.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Відгадування
загадки про весну
Привітанням
журавля
Я пробуджую
поля,
Небеса і
ручаї
Та
розквітчую гаї
І усякий
мене зна…
Відгадали? Я
- Весна.
2. Фронтальне опитування
- Які
метелики з`являються коли ще довкола лежить сніг? (Кропив`янка).
- Який
метелик жовтого кольору? (Лимонниця).
- Яких
метеликів вважають найгарнішими в наших краях? (Павине око,
Жалібниця,
Адмірал).
- Які ще
комахи прокидаються ранньою весною? (Мухи).
- Де вони
ховаються на зиму? (Між віконними рамами, у будинках)
- Хто з
комах прокидається в лісі з настанням весни? (Мурашки).
- Коли у
мурашок з`являються перші личинки? (На початку травня).
- Чия сім`я
вся гине восени? (Джмелина).
- Де
утворюють нові сім`ї молоді самки? (В тріщинах, старих норах)
III. Повідомлення теми та мети уроку
Тема нашого
уроку – Птахи навесні. Повернення
перелітних птахів. Пора гніздування.
Завдання
уроку:
1) Розширити
та поглибити знання про світ птахів ;
2) Закріпити
знання про те, яких тварин називають птахами;
3)
Дізнатися, із якими змінами пов'язане повернення перелітних
птахів;
- Чи
відбуваються зміни в житті птахів навесні? Які саме ?Чому ?
- Відповіді
на ці запитання отримаємо, працюючи на уроці.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда
- Діти,
давайте з вами пригадаємо, яких тварин називають птахами?( Птахи -
це тварини,
тіло яких укрите пір'ям ).
- На які
групи поділяють всіх птахів? (зимуючі, перелітні)
- Щоб
дізнатися,про яких саме птахів ітиме мова, вам потрібно уважно
послухати та
відгадати загадки.
2. Робота над загадками
1. Маленька,
чорненька, співає, щебече,
Під стріхою
з глини зліпила гніздечко,
Роздвоєний
хвостик, як ножички, має.
Що це за
пташина? Хто пташку цю знає? (ластівка)
2. У долині
цілий день
Він співа
дзвінких пісень.
Як верба і
як калина,
Птах цей —
символ України.
Тішить
піснею людей
Гарна пташка
— …( соловей)
3. Він
мостить гнізда на дахах,
У теплий
край літа далеко.
Як зветься
той цікавий птах?
Ну скажіть
хутчіш? (лелека)
4. Я перший
приношу весну
Буджу все
від зимового сну.
Співаю я під
вікном
Люди
називають мене…( шпак)
5. Ти
відгадай мою загадку,
Вгорі
тремтить сіренька цятка‚
Й пісні
співає голосні.
Та жаль‚ що
тільки навесні.
Ну називай
же без відмовок,
Що ця
пташка...( жайворонок)
3.Робота за підручником (с.100-102)
4.Фізкультхвилинка. (з музичним
супроводом)
5.Робота за фотографіями
птахів(наочність – картки)
6.Перегляд презентації «Птахи
навесні. Гніздування птахів.»
7.Продовження роботи за підручником
(с.102-105).
V.Закріплення й систематизація знань учнів
1.Робота в
зошитах з друкованою основою(с.30)
2.Декламування
учнями віршів про птахів та презентація малюнків "Перелітні птахи".
3.Робота з
наочним матеріалом (муляжі, макети птахів, плакат-таблиця "Гнізда
птахів "
VІ. Підсумок уроку
1. Бесіда
- Наш урок
добігає до кінця.
- Яких
тварин називають птахами? (Птахи - це тварини, тіло яких укрите
пір'ям ).
- Яких ви
запам’ятали перелітних птахів?
- З якими
змінами у природі пов'язане повернення птахів?
- Чому різні
птахи прилітають у неоднаковий час?
2.Декламування ученицею вірша.
VII. Домашнє завдання
с. 100-105 – прочитати, дати відповіді на
запитання.
Немає коментарів:
Дописати коментар