середа, 26 серпня 2020 р.

Інструктивно - методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 1 класі

Організація освітньої діяльності у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 н.р. здійснюватиметься відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції Нової української школи (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р - https://cutt.ly/OyA9z5p), Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 р. № 688).
Під час організації освітнього процесу в  1 класах керуємося листом Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415
 «Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів  у 2018/2019 навчальному році».
Календарно-тематичне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Учитель може самостійно переносити теми уроків, відповідно до засвоєння учнями навчального матеріалу, визначати кількість годин на вивчення окремих тем. Під час складання календарно-тематичного планування пропонується наприкінці кожної чверті планувати корекційно-рефлексійний тиждень для подолання розбіжностей у навчальних досягненнях учнів. Протягом вересня-жовтня в 1 класах проходить адаптаційний період, тому при складанні календарного планування з предмету «Я досліджую світ» керуємося наказом МОН №923 від 20 серпня 2018 року, де кожен тиждень присвячено окремій темі. Наприклад, у вересні мають вивчатися такі теми:
«Я - школяр/ школярка»,
«Наш клас», «Мої друзі»,
«Моє довкілля».
Оцінювання в 1 класі відбувається відповідно до наказу № 924 від 20 серпня 2018 року «Пpo затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі»
    Завершальне (підсумкове) оцінювання результатів навчання у першому класі має місце лише в кінці навчального року і проводиться з метою визначення освітніх завдань для реалізації індивідуального підходу до дитини в процесі подальшого навчання. Форми і види перевірок для проведення завершального оцінювання учитель обирає самостійно з урахуванням особливостей учнів класу.
Педагоги вирішили:
1) списування;
2) читання вголос;
3) діагностична робота з математики.
Фактичне виконання навчальної програми фіксується у Класному журналі відповідно до Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2015 № 412, та з урахуванням нового наказу МОН № 21 від 09 січня 2020 року
«Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1362»
    Назви предметів мають записуватися в класному журналі так, як зазначено в робочому навчальному плані та освітні програмі закладу освіти.
ТИПОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН для 1 класу складений відповідно до типової програми, розробленої під керівництвом О.Я. Савченко 
зі мінами (наказ МОНУ №1272  від 08.10.2019 р)
Відповідно до Порядку поділу класів на групи (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128) при вивченні української та іноземної мов клас може ділитися на групи за умови більше 27 учнів у класі.

 

Ігри для першокласників

За матеріалами освітнього проєкту На урок

Добірка ігрових прийомів, які можна використати під час третього тижня навчання для створення дружнього середовища у класі, формування доброзичливого і толерантного ставлення до людей.

Як відомо, авторський колектив під керівництвом Р. Б. Шияна на допомогу вчителям-новаторам розробив до кожного навчального тижня НУШ Модельну навчальну програму для першого класу та навчально-методичні матеріали. А освітній проект «На Урок» пропонує добірку ігрових прийомів, які можуть стати цікавим доповненням до неї. Оскільки третій тиждень НУШ, як зазначено у документі, має назву «Мої друзі», ці вправи та ігри мають допомогти першокласникам розібратися, хто такий друг, які існують правила дружньої поведінки і якими є принципи дбайливого ставлення до тварин.