понеділок, 4 лютого 2019 р.

               Кір в Україні: спалах чи епідемія?

Ситуація щодо кору останнім часом активно обговорюється в ЗМІ та соціальних мережах через те, що розповсюдження цієї інфекційної хвороби в нашій країні стрімко набирає обертів. У той час, як українські лікарі-інфекціоністи наголошують на тому, що в Україні наразі є епідемія кору, керівництво МОЗ України заявляє лише про спалах хвороби і заперечує наявність епідемії. Тим не менш за 11 міс 2017 р. в Україні зафіксували 3382 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків припадає на Івано-Франківську обл. — 1049, Одеську — 931 та Закарпатську — 416. 5 людей в Одеській обл. померли, з них — 3 дітей. Для недопущення погіршення епідеміологічної ситуації щодо кору у столиці запроваджуються запобіжні, профілактичні та протиепідемічні заходи. За рішенням КМДА не вакциновані проти кору діти не допускатимуться до занять у шкільних та дошкільних навчальних закладах усіх форм власності. Ці заходи наразі запроваджені на 21 день. Рекомендовано обмежити проведення масових заходів. Начальники районних управлінь охорони здоров’я м. Київ розглядають можливість організації роботи кабінетів щеплень у вихідні дні. Аби донести важливу інформацію щодо розповсюдження кору до населення нашої країни та застерегти щодо важливості вакцинації від кору 12 січня 2018 р. інфекціоністи взяли участь у кількох інформаційних заходах.Спалахи кору відбуваються в нашій країні кожні 5-6 років через низький відсоток щепленого населення і відсутність сильного колективного імунітету. Черговий цикл хвороби припав на кінець минулого - початок 2018 року. Випадки захворювання зареєстрували в декількох областях. За перші 2 тижні 2018 року у всій Україні захворіло близько 200 осіб, п'ятеро померли, двоє з них діти.
Кір є однією з основних причин дитячої смертності в ранньому віці.

 Медсестра Наталія Олександрівна провела бесіду з учнями 3 класу,ознайомила з інформацією про інфекційні захворювання,що передаються повітряно - крапельним шляхом.


1 коментар:

  1. Дуже гарно що освітяни займаються такою роботою, та кожен з нас може стати освітяном для самого себе , вивчаючи дію лз на цьому сайті
    https://rx.ua/
    ДОВІДНИК ЕКВІВАЛЕНТНОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, в якому можно довідатись багато про що цікаве, та почитати про ліки буз реклами.

    ВідповістиВидалити