пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

Голодомор 1932-1933-тіх років - один з найстрашніших злочинів проти людства. Тоді в державі з одним з найрозвиненіших в Європі агропромисловим комплексом люди мільйонами гинули від голоду. 

Штучний голод

Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним голодом з метою винищення українського селянства. Виконавці відбирали в селян худобу, урожай і навіть посівний матеріал на наступний рік. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, хто намагався туди потрапити - розстрілювали.
У серпні 1932 року під приводом того, що розкуркулені селяни та "інші декласовані елементи" розкрадають колгоспне і кооперативне майно, Сталін запропонував закон про охорону державного майна. Згідно із законом, за такі порушення передбачався розстріл з конфіскацією майна, а за пом'якшуючих обставин – 10 років таборів. Засуджені не підлягали амністії. Назва "Закон про п’ять колосків" виникла, оскільки винним у розкраданні державного майна вважався той, хто без дозволу зібрав на колгоспному полі кілька колосків пшениці. За перший рік дії нового закону було засуджено 150 тисяч людей.


                                          














Немає коментарів:

Дописати коментар