Просто про складне. Що варто знати батькам про новий Закон "Про освіту"
Поради батькам майбутніх першокласників
Вступ до школи є важливим етапом у житті кожної дитини. Перед нею відкривається невідомий світ – цікавий, загадковий, непростий, який із собою несе радість і хвилювання, перші кроки шляхом життя.
Сучасна освіта має забезпечити комфортний вступ кожної дитини з дошкільного дитинства у світ навчання. При цьому навчання розуміється не тільки як формування у дитини знань, умінь і навичок, а як основа всебічно розвиненої особистості дитини.
У початковій школі дитина вперше стає суб’єктом соціальної діяльності, коли слід виконувати не тільки те, що хочеться, а й те, що треба, чого вимагає вчитель.
Тому в ході підготовки дитини до школи велике значення має підхід самих батьків до цієї важливої події в житті їхньої дитини.
Порадити батькам під час підготовки дитини до школи:
Ø не лякайте її невдачами та майбутніми проблемами у школі;
Ø частіше розповідайте дитині про щасливі миті своїх шкільних
років це сприятиме зняттю тривожності, яка пов’язана зі школою;
Ø допоможіть дитині одержати інформацію про школу це дасть їй змогу не розгубитися (від невідомого можна очікувати щось неприємне);
Ø привчайте дитину до охайності, дбайливого ставлення до шкільного майна і навчальних посібників;
Ø щоденно цікавтесь успіхами дитини в школі (питайте: «Що ці кавового було сьогодні в школі? Про що ти дізнався, чого навчився? Чи похвалила тебе вчителька? За що?» , замість традиційного : «Чи з’їв все те, що я дала тобі до школи?»). Радійте успіхам малюка, допомагайте йому, але пам’ятайте, що допомога і контроль не повинні бути муштрою, моралізуванням. Головне підтримуйте інтерес до навчання;
Ø сприяйте тому, щоб дитина брала участь у заходах, що проводяться в класі або школі;
Ø намагайтесь вислухати дитину до кінця. Поділитися своїми враженнями – це природна потреба малюка;
Ø організовуйте дозвілля дитини, привчайте слухати музику, читати художню літературу, підтримуйте інтерес до техніки, образотворчого мистецтва і фізкультури. Систематично привчайте малюка до праці;
Ø пам’ятайте, що тільки разом зі школою можна добитися бажання результатів у вихованні і навчанні дітей. Учитель – вам перший порадник і друг. Радьтеся з ним, підтримуйте його авторитет;
Ø при порушенні мовлення дитини необхідно своєчасно звернутися до логопеда.
Гарне мовлення дитини – це успішне навчання в школі, ширші можливості при майбутньому виборі професії, вміння спілкуватися з людьми.
Впевнена, що поради батькам стосовно того, як підготувати дитину до майбутніх навантажень, зробити так, аби її організм не давав збоїв під час навчального процесу і похід за знаннями був їй справді в радість, дадуть певні результати.
Немає коментарів:
Дописати коментар